Hakkımızda

Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri Müdürlüğü

Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri Müdürlüğü, öğrencilerimizin üniversite yaşamları süresince karşılaşacağı her türlü akademik ve idari sorunlarının çözümünde rehberlik etmeyi ve mümkün olduğu kadar mutlu ve başarılı bir üniversite hayatı yaşamalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir. Bu hedef doğrultusunda; öğrencilerimizin sosyal ve kültürel birikiminin gelişmesine katkı sağlamak amacıyla üniversite içerisinde gerçekleşen öğrenci toplulukları, fakülte/bölüm etkinlikleri, araştırma merkezlerinin faaliyetleri ve kariyer günleri gibi etkinliklerine katılımları teşvik edilmektedir. Öğrencimizin akademik başarısının en üst düzeye getirilmesi için ise bireysel görüşmeler ve grup çalışmaları yapılarak farkındalık düzeyinin yükseltilmesi sağlanmaktadır.

 

Öğrencilerimizin danışmanlarıyla hızlı bir şekilde iletişime geçebilmeleri ve üniversite içerisinde bilgi/destek almak istedikleri tüm birimlere ulaşabilmeleri için hazırlanan ARELim sistemi geliştirilmiştir. ARELim Portalı ile öğrenciler danışmanlarından yüz yüze ya da online görüşmeler talep ederek hizmet alabilmektedir. Öğrencilerimiz; Akademik, sosyal, mesleki alanda veya danışmak istediğiniz herhangi bir konuda öğrenci danışmanlarınızla görüşmek için https://arelim.arel.edu.tr/ adresini veya ARELim Mobil Uygulaması’nı kullanabilmektedir.

 

Öğrencilerimizin İstanbul Arel Üniversitesi mezunu olarak yeteneklerini keşfetmiş, kültür birikimi edinmiş, mesleğindeki gelişmeleri takip edebilecek niteliklere sahip olması ve üniversite yaşamını en verimli şekilde değerlendirebilmesi için Öğrenci Danışmanlık Hizmetleri Müdürlüğü her zaman destek olacaktır.

 

Eğitim hayatınız boyunca başarılar dileriz.

Sevgi ve saygılarımızla